';

Podsumowaliśmy triathlonowy sezon 2015

Jesienne roztrenowanie, odpoczynek, regeneracja… Idealny moment na podsumowanie sezonu. Zwłaszcza tak nietypowego i… inspirującego.

W sobotę 17 października podsumowaliśmy sezon 2015 w wykonaniu Grupy Triathlonowej RAT. Napomknęliśmy również o naszych planach na przyszły rok .

IMG_0191Sezon 2015 dla większości naszych zawodników dobiegł już końca. Jak co roku przyszedł czas na wspólne podsumowanie naszych dokonań z mijającego roku. Nasza gala odbyła się w Centrum Konferencyjnym WPP. Na spotkanie byli zaproszeni zawodnicy Grupy z rodzinami. Spotkanie podzielone było na 3 części. Podsumowanie sezonu 2015 i wręczenie szarf w dorocznym plebiscycie, przedstawienie planów na przyszły rok a przede wszystkim triathlon disco party 2015 przeznaczone dla wszystkich miłośników triathlonu.

70 RATOWCÓW!

W tym roku udało nam się przekroczyć magiczną liczbę 70 RATOWCÓW zrzeszonych w naszym stowarzyszeniu! Swój marsz ku górze rozpoczęliśmy w 2013 roku kiedy to zrzeszaliśmy ok 15 osób. Z roku na rok udawało nam się podwajać tę liczbę.

16 torów tygodniowo

W nowym sezonie treningi pływackie realizować będziemy na 3 pływalniach we Wrocławiu (WKS Śląsk ul. Racławicka – 50 m, Wrocławskie Centrum SPA ul. Teatralna – 25 m, Centrum Basenowo – Sportowe Redeco ul. Rogowska 52a ). W ciągu tygodnia nasi Ratowcy będą zajmować aż 13 torów! Nad efektami ich pracy czuwać  będzie 3  trenerów. Treningi urozmaiciliśmy o zajęcia ogólnorozwojowe  w SP nr 46.

100 osób

Tyle osób łącznie uczestniczyło w obozach organizowanych przez Triathloncamp. Rozpoczęliśmy od dwóch obozów jesiennego i  zimowego w Szklarskiej Porębie gdzie łącznie na dwóch terminach obozu trenowało 70 osób! Później było zgrupowanie klimatyczne na Majorce z 30 osobami.

Wsparcie

W tym roku Grupa Triathlonowa RAT mogła liczyć na wsparcie firmy RoseBelle, ROOM 33, Enervit, 3F, Olimpius.pl, Harfa Harryson. To duży impulsudo rozwoju dla naszego klubu

ROESE_BELLEOLIMPIUS  Enervit+Science in NutritionROOM33_insideHarfa

IMG_6904Zawody

Startowaliśmy na różnych dystansach od sprintu do Ironmana w zawodach w Polsce oraz za granicą. Były to zawody różnej rangi takie jak mistrzostwa i puchar Polski, oraz zawody serii Challenge i Ironman. O tym, że nie były to tylko symboliczne występy, świadczy liczba miejsc medalowych na podium, których w zawodach triathlonowych było ponad 20. Niemalże na każdej imprezie mieliśmy kilku swoich medalistów. W tym roku wszystkim naszym zawodnikom proponowaliśmy wspólne starty w cyklu Enea Tri Tour. Nasi reprezentanci mogli liczyć tu na przedterminowe zgłoszenia oraz  preferencyjną cenę wpisowego. Łącznie w cyklu Enea Tri Tour wystartowało około 200 RATowców! Wspólnie startowaliśmy również w Ironman 70.3 w Gdyni, gdzie największym sukcesem było zdobycie slota na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 w Australii w 2016 roku. Startowaliśmy także w naszych rodzimych imprezach – Karkonoszman (1 m-ce open kobiet)  i Tatraman nawiązujących do klimatów Norsemana. Z jednym z największych wyzwań w tym roku przyszło się zmierzyć dwóm naszym czołowym zawodnikom – Michałowi Wojtyło i Wojtkowi Góreckiemu, którzy wzięli udział w najbardziej extremalnych zawodach na Świecie na dystansie Ironman – Swissman i Celtman zajmując rewelacyjne 5 i 13 miejsce. Dla 12 Ratowców niewątpliwie  do najważniejszego startu tego sezonu należą zawody Ironman w Barcelonie. 3 osoby złamały tu magiczne 10h a nasza koleżanka otrzymała slota na MŚ IM Kona 2016!

Coś dla siebie znaleźli  także miłośnicy rowerów górskich, preferujący jazdę po lesie zamiast po szosie: w tym roku crosstriathlon odbył się w Stroniu Śląskim, gdzie 3 z naszych zawodników stanęło na podium.

Grupa uczestniczyła także w całej masie imprez biegowych i kolarskich. Te zawody, rozgrywane na różnych dystansach w zróżnicowanym terenie, były doskonałym sprawdzianem przed triathlonami, a także okazją do oswajania się z rywalizacją sportową. Także w tych popularnych dyscyplinach sportu nie zabrakło znaczących sukcesów.

Podczas wszystkich tych startów nasi zawodnicy mogli liczyć na specjalny doping, fotoreportaż a przede wszystkim wspaniałą atmosferę!

Fotorelacje

Podczas większości startów oraz zgrupowań na Majorce i Szklarskiej Porębie o najwyższą jakość zdjęć dbał Michał Kuczyński  dostarczając nam potężnej dawki emocji i wspaniałej pamiątki.

HarfaBACKIdziemy dalej…

Od października rozpoczynamy przygotowania do kolejnego sezonu. Wszystkie terminy treningów zostały utrzymane, ale nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie mieli dla was jeszcze kilku niespodzianek na ten sezon 🙂 Klubowo znowu będziemy się ścigać w cyklu Enea Tri TOUR gdzie nasi zawodnicy mogą liczyć na preferencyjne warunki zapisów. Oprócz tego wystartujemy oczywiście na Challenge Poznań , Ironman 70.3 w Gdyni, Triathlon Mietków, Żądle Szerszenia i wielu innych.

Obozy sportowe

Wszystkich pasjonatów triathlonu zapraszamy na wspólne wyjazdy treningowe. W tym roku oprócz Szklarskiej Poręby i Majorki poszerzamy nasza ofertę o 2-tygodniowe zgrupowanie na  Fuerteventurze .

Michał Wojtyło